1 Karat Pırlanta Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

1 Karat Pırlanta Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Her kadının hayalinde sevdiği adam tarafından pırlanta alınması vardır. Tek taş ya da çeşitli pırlanta modellerine hayran olan her kadın, sevgilisinden böylesin değerli bir hediye bekler ve ister. Buna göre de erkekler, günümüzde pırlanta alabilmek için arayış içerisindedir. Çünkü sahte pırlantacılık gibi durumların yaşandığı bugünlerde dikkat edilmeli ve bir kadını tatmin edecek pırlanta nasıl alınmalı, iyi araştırılmalıdır. Bu yazıda pırlanta satın almadan önce dikkat edilecekleri yazmaya çalıştık.

Güzel bir pırlanta ya almadan önce alacağınız pırlantayla beraber sizlere sertifika verileceğine dair hizmet sunan bir yerden alışveriş yapmayı tercih edin. Bu sayede hem güvenilir hem de doğru bir şekilde alışverişinizi tamamlamış olursunuz. Bunun yanı sıra 1 karat pırlanta almak istediğinizde, bir tek taşta olan pırlantanın biraz büyüklüğünde olan pırlanta almış olacaksınız. Karat kelimesi pırlantanın ölçü birimi olarak kullanılmaktadır.

Alacağınızın taşın berrak olması, renk açısından parlak görülmesi de önemlidir. Çünkü pırlantalar, kendi içlerinde de parlak ve berraklığına göre ayrılmaktadır. H renkte bir taş, en iyi parlaklığı ve güzel görünüş sunar. Berraklık derecesi ise VS gibi değerlerde olmasına dikkat ediniz.

Pırlanta yüzük almak istiyorsanız, pırlantanın kesimi için yuvarlak kesimleri tercih etmeniz, kadınların en sevdiği pırlantayı tercih ettiğiniz anlamına gelir. Pırlantalarda belli bir şekil olmasından ziyade, direkt olarak oval – yuvarlak kesim olması yeterlidir.

P?rlanta Fiyatlar?-1 Karat

1 Karat Pırlanta Tatmin Edici Büyüklüktedir

Tek taş pırlanta aldığınız da ortalama olarak 0,4 – 0,6 karat aralığındadır. 1 karat pırlanta aldığınızda ise yeterli derecede bir büyüklüğü tercih edersiniz. Bu sayede eşinizi de bu pırlanta büyüklüğüyle tatmin etmiş olursunuz. Pırlanta alışverişlerinizi güvenli bir biçimde yapabilmeniz açısından sizlere  adresini öneriyoruz. Buradan güvenli ve kaliteli pırlanta alışverişleri yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.