10 kat daha hızlı hotmail

Günümüzde bir çok kişinin iletişim adreslerinden biri de e-mail adresleridir. Bir çok kişiye hızlı ve pratik olan e-mail adresi ile ulaşılmaktadır.

Microsoft firmasının dünya çapında yürüttüğü bir araştırmada hotmail.com kullanıcılarının ihtiyaçları ve davranışları belirlenmiştir ve en iyi e-posta hizmetini sunmak için çalışmalar yapılmıştır.

10 kat daha hızlı hotmail

10 kat daha hızlı hotmail

Hotmail.com email servisinde sayfaların daha çabuk ve hızlı yüklenmesi amacıyla sayfada bir çok içerik kaldırıldı ve üç bölümde daha değişiklik ve çalışmalar yapıldı.

Yapılan bu çalışmalardan biri de önbelleğe almadır. Eski hotmail.com da her işlem sunucudan yeni veri isterdi. Örnek verecek olursak e-maillerinizi kontrol etmek için gelen maillere baktığınızda sunucudan en güncel mail listesi talep edilir.

Mailinizi açıp kapattığınız her seferde bu istek tekrarlanmaktaydı ve bu da bekleme süresini arttırmaktaydı. Yapılan değişiklikler ile hotmail tıpkı bir uygulama gibi çalışır, bilgiler önbelleğe alınıp mail gibi veriler internet tarayıcısının belge nesne modeli ismi verilen bölümünde tutulur.

Bu şekilde bekleme süresi azalır ve hızlı bir şekilde erişim sağlanır. Bu ve bunun gibi değişiklikler ile artık Hotmail.com çok daha ideal.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.