12 Maymun |Twelve Monkeys

12 Maymun

12 maymun

12 maymun

Bir akıl hastanesinde gözlerinizi açıyorsunuz ve insanlığın geleceği sizin elinizde… 12 Maymun filminin konusu Kulağa klişe bir konu gibi gelse de 12 Maymun filmi bilim-kurgu sinemasının en iyi örneklerinden biridir bence. Geçmiş, gelecek ve şimdiki zamanı dahice harmanlar.12 maymun filminin sonu her ne kadar başında gösterse de bunu filmin sonuna kadar anlayamazsınız ve sonuna kadar da merak duygunuzu hep zirvede tutar.

Şimdi bir düşünün, şu an geçmişe gidebilseniz hangi olayı değiştirmek isterdiniz, ya kimse size inanmasaydı ne hissederdiniz? Bir süre sonra deli olduğunuza mı inanırdınız yoksa olayların akışına kendinizi bırakmayıp bildiğiniz doğruyu anlatmaya mı çalışırdınız? Tüm insanlar üstünüze gelirken ayakta durmayı nasıl başarırdınız ve neler yapmayı göze alırdınız? Ya her şey zaten olacağına varıyorsa, siz değiştirdiğinizi sanırken sadece çarkın dişlilerinden biri oluyorsanız…

Felsefesini sağlam temellere oturtan ve gerçekten anlatmak istediği şeyi anlatabilen bir film. Filmi tek bir kişinin gözüyle değil tüm karakterlerin açısından izleyebiliyorsunuz. Bunda tabi ki Bruce Wills, Brad Pitt ve Madeleine Stowe’un oyunculuğunun büyük etkisi var.Ve eklemek istediğim en önemli şey 12 maymun filmin müzikleri. İnanılmaz bir bütünlük kurmuş sahnelerle.Eğer hala izlemediyseniz sinema zevki açısından çok şey kaçırmışsınız diyebilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.