2012, Dünyanın Sonu Mu Geliyor?

Felaket filmleri kategorisinde vazgeçilmez yönetmenler arasında yer alan Roland Emmerich bu kez Maya’ların kehanetlerinden yola cikarak 2012 tarihinde kopacağına inanılan Kıyamet gününü yüksek bütçeyle biz sinemaseverlere sunuyor.

2012 filmi görsel efektler ve akıcılık konusunda gerçekten çok başarılı.Henüz film çıkmadan sosyal paylaşım sitelerinde dönen fragmanı sayesinde bile yüzlerce izleyiciyi sinema salonlarına çekmeyi başardı. Aksiyon severlerin beğenisini toplayan filmde dini konularada yer verilmiş.

2012 filminin yönetmeni film çekimlerinde Müslümanların Kutsal saydığı Kabe’yi yıkmıştı ve bu 2012 filminin ilk fragmanlarında görünüyordu. Fakat sonradan bu sahneler filmden cıkarıldı Film’in yönetmeni ile Almanyada yapılan bir söyleşide bunun sebebi soruldugunda Yönetmen Roland Emmerich aşırı dinci bir kişi tarafından birgun öldürülmek istemedim demekle yetindi.

2012 filminde dikkatli izleyiciler tarafından eleştirilen bölümler arasında Filmin dünya üzerindeki bütün ülke başbakanlarını tek tek gösterirken Türkiye ile ilgili hiç bir görselliğin olmaması dikkatleri çekmiyor değil. 2012 Filmi herşeye rağmen efektleri, konusu ve oyuncu kadrosu için izlenmesi gereken bir yapıt diyebilirim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.