3d Oyunların Gelişmesi

3d Oyunların Gelişmesi

Oyun aleminin gelişmesi ile birlikte oyun severlerde keyifli zaman geçirmeye başlamıştır. Gelişen internet ve bilgisayar teknolojisi ile birlikte oyunlarda bu gelişiminden payını almıştır. Oyun yapımcıları da bu gelişmeleri yakında takip ederek artık 3d oyunlar yapmaya başlamıştır.

3d teknolojisinin gelişmesi ile birlikte bir çok alanda bu teknoloji kullanılmıştır. En son olarak da oyun sektörü 3d oyunlar ile buluştu. Görüntü kalitesi ve oyunun büyüleyici havası 3d oyunların tercih edilmesinde geçerli sebepler kılıyor.

oyun ana

oyun ana

Oyun oynamayı sevmeyen bir çok kişini bile 3 boyutlu oyunlar sayesinde oyun oynama aşık duruma geliyor. Çocuk gelişiminin de öncüsü olan oyunlar, 3 boyutlu bilgilendirici oyunlar sayesinde ailelerinde seçiminde ilk planda yer alıyor.

Bir çok oyunların 3 boyutlu versiyonları piyasaya çıkarken, yeni çıkan oyunlar da artık 3 boyutlu hazırlanmakta. Yapılan anketler ve oylamalar sayesinde de bir çok oyun severin 3 boyutlu oyunları ve oyun ana oyun platformunu tercih ettikleri görülmektedir. Oyun alemine yep yeni bir heyecan katan 3 boyut teknoloji son sürat gelişimi ile bir çok oyun severin takip listesinde yer almakta.

Son olarak 2011 yılında çıkan ve milyonlarca oyuncusu olarak bilinen Fifa ve Pes gibi oyunların 3 boyutlu görüntülerinin de olması, bu teknolojinin ne kadar denli ilerlediğini ve sevildiğini göstermektedir.

3d Oyunların Gelişmesi” üzerine bir yorum

  1. burak dedi ki:

    bunca zamandır bilgisayar oyunu oynuyorum. üç boyutlu oyunlar çıktığından beri sabahlara kadar bırakamadığım oyunlar oluyor. çoğu zaman sabahları işe geç kalıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.