500 Days of Summer | Aşkın 500 Günü

500 Days of Summer | Aşkın 500 Günü

aşkın 500 günü

aşkın 500 günü

2009 ABD yapımı romantik, komedi ve dram türlerini birlikte barındıran filmin yönetmenlik koltuğunda Marc Webb‘i görüyoruz.Filmin senaryosunu Michael H. Weber ve Scott Neustadter birlikte hazırlamış.Filmin müzikleri gayet hoş ve filmle bir bütünlük oluşturuyor.Filmin müzikleri Mychael Danna ve Rob Simonsen imzasını taşıyor.

Filmin başrollerinde Zooey Deschanel (Summer), Joseph Gordon Levitt (Tom Hansen) oyunculuklarıyla göz dolduruyor. Yan rollerde ise Chloe Moretz(Rachel Hansen),Minka Kelly(Autumn),Matthew Gray Gubler(Paul) başarılı bir grafik sergilemiş.Film pek de alışık olmadığımız türde bir romantik komedi.Aşkın varlığına inanmayan bir kadın ve ona aşık olan bir adamın hikayesini anlatıyor.

Tom Hansen,Summer Finn’in onu hayatından tamamen çıkardığına emin olduğu zaman Summer ile tanıştığı ilk günü hatırlar ve filmimiz böylece başlar.Tom Summer’i görür görmez büyük bir aşka düşer,Summer hayatının sonuna kadar beraber olmak istediği kızdır.Fakat Summer ne gerçek aşka ne de ilişkilere inanmamaktadır.Yine de aralarında karşı konulmaz bir ilişki başlar.

İlk kez Sundance Film festivalinde gösterilen film eleştirmenlerin ve seyircinin tam notunu almayı başarmıştır.Özellikle ‘onsuz’ yaşayamayacağını düşünenlerin filmi mutlaka görmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.