Ağız Kokusu Problemi

Ağız Kokusu Problemi

Ağız kokusu günümüzde bir çok hastalığın habercisi olabileceği gibi yemeklerden sonra dişlerde kalan kalıntıların sonucu da oluşabilir. Dişlerde kalan kalıntıların çözümü diş fırçalayarak giderilebilse de bir çok insan bu basit aşamayı pas geçtiği için günümüzde ağız kokusu büyük problem oluşturmaktadır.

Ağız kokusu problemini aşmanın çeşitli yöntemleri vardır. Bu yöntemlerde kullanılacak ürünleri, yardımcı gereçleri sayacak olursak; diş fırçasından, diş macunundan, sakızdan bahsedebiliriz.

ağız kokusu

ağız kokusu

Ağız kokusundan kurtulamanın bir diğer kolay yolu da gargara yapmaktır. Gargara yaparken dikkat edilmesi gereken önemli bir husus bulunmaktadır. Piyasada bulunan gargara ürünlerinin bazıların da alkol bulunmanktadır. Alkol ise kullanıldığında kişiyi rahatsız eden bir koku oluşturacağı için amacımızı yerine getirememektedir. Bu nedenle gargara yapımındaki amaç ağız kokusundan kurtulmak ise alkolsüz gargara ürünlerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Az önce sakız kullanmanın ağız kokusuna engelleyeceğinden bahsetmiştik. Fakat bu konuda bilinen bir yanlışı düzeltmeden geçmeyelim. İnsanlar her sakızın ağız kokusunu önlemede faydalı olacağını düşünmektedirler. Fakat piyasada yer alan her sakız ağız kokusunun engellenmesinde herhangi bir rol oynamamaktadır. Sakızın içeriğinde çinko elementi yer alıyorsa o sakız ağız kokusuna engelleyebilir. Bir sakızın içeriğinde çinko olup olmadığını anlamak için üzerinde Çinko glukonat yazıp yazmadığına bakabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.