Ağrı Kremleri için Akıllı Alışveriş

Ağrı Kremleri için Akıllı Alışveriş

Topikal ağrı gidericiler kremler, losyonlar, jeller ve bantlar biçiminde bulunabilir ve belirli bir vücut bölgesinde lokal ağrıların giderilmesinde kullanılabilir. Topik ağrı gidericilerin bu biçimleri çoğunlukla amatör ve profesyonel sporcular tarafından kullanılır.

Ancak ayrıca artriti olanlar ve hafta içinde hareketsiz bir yaşantıları olup hafta sonları yaptıkları zorlayıcı hareketler sonucu vücutlarında ağrılar oluşan kimseler tarafından da tercih edilmektedir. Topik ağrı gidericiler çeşitli biçimlerde gelmektedir.ozoderm

1) soğukluk ya da sıcaklık hissi oluşturan kremler

2) kapsaisinden yapılan kremler

3) salisilattan yapılan ve topik analjezikler olarak belirtilen kremler

4) steroidal olmayan ve inflamatuvar karşıtı jeller, ve

5) lokal anastezik bantlar(dermomed krem)

Ne Aramalısınız

Eğer kas ağrısında geçici bir çare arıyorsanız ilk olarak ağrı kremlerine başvurabilirsiniz. Bu maddelerin mentol gibi maddelerden kaynaklanan keskin bir kokuları vardır. Aspirine kullanmasında sakınca olmayan kimseler için topik analjezik kremler eklem iltihaplarını azaltabilir. Ancak aspirine alerjisi olan ya da diğer kan incelticiler kullanan kimseler kullanımdan önce doktorlarına danışmalıdır. Aspirin benzeri topik analjezikler çeşitli ticari adlar altında bulunabilir.orjin krem

Son olarak kimi topik ağrı kesiciler sadece reçete ile alınabilir. Bu bakımdan ancak bir doktor tarafından verilebilirler.

Herhangi bir ağrı gidericinin aşırı kullanımı çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Bunların kullanımında dikkatli olunmalıdır. Ayrıca, eğer ağrı kronik ise mutlak surette bir doktorun görülmesi gereklidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.