Alexa sıralaması nasıl yükseltilir?

Alexa, uzun yıllar önce Amazon.com tarafından başlatılan ve web trendlerine yönelik verileri oluşturmak amacıyla hizmet hayatına devam eden bir servistir. Fakat günümüzde geçmişe oranla etkinliği çok daha düşüktür.

Google, herhangi bir sayaç servisine sahip olmadığı dönemlerde Alexa verilerini ziyaretçilerin eğilimleri olarak kabul etmekte ve bu sebeple alexa sıralamalarını seo boyutunda önemli bir yere getirmekteydi. Fakat google analytics servisinin satın alınarak ücretsiz hale getirilmesi ve tüm webmaster alemi tarafından kullanılmaya başlanmasının hemen ardından, google arama motorunun alexa datalarına olan muhtaçlık durumu sona erdi diyebiliriz.

alexa sıralamasını yükseltmek

alexa sıralamasını yükseltmek

Durum böyle iken alexa sıralamalarının bugün etkisini yitirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Sadece reklam çalışmalarında önem kazandığını ve bir anlamda prestij hale geldiğini söylemek mümkündür.

Alexa sıralamalarımızı yükseltmek istiyorsak da, bunun en temel yolu Alexa Toolbar kullanmak ve alexa toolbar kullanan ziyaretçi kitlesini sitemize çekmekten geçmektedir.

Bu konuda ilk yapmanız gereken alexa toolbar’ı tarayıcınıza yüklemek ve yakın çevrenizin de toolbar yükleyerek sitenizi ziyaret etmesini sağlamak olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.