Alexa Yükselme Taktikleri

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Alexa bir doğal sıralama sitesi olmakla birlikte tüm internet kullanıcılarının bilgilerini yansıtmamaktadır. Bu sebeple sizin önceliğiniz alexa.com sitesine internet verilerini gönderen kullanıcılara ulaşmak olmalıdır, ya da işe bu kişilerden birisi olmakla başlayabilirsiniz.

Alexa tarayıcılar üzerinden kendi servisi sayesinde gönderilen veriler ile dünya ve lokal sıralamalar yapmaktadır. Bunun için siz de tarayıcınızda da alexa veri gönderme eklentileri kullanabilirsiniz…

Firefon İçin Alexa Eklentisi –> Alexa Sparky
Internet Explorer İçin –> Alexa Toolbar

alexa

alexa

Edindiğiniz eklenti ve toolbar ile artık girdiğiniz tüm sitelerin alexa sıralamaları konusunda etken olduğunuzu belirtmeliyim. Şimdi amaç daha çok alexa sparky kullanan kişileri sitenize çekmek olmalıdır.

  • Öncelikle webmaster içerikli hazırlar hazırlayabilir ve yayınlayabilirsiniz. Birçok webmaster alexa sparky ya da alexa toolbar kullanıyor olacaktır.
  • Kendiniz ve yakın çevrenizdeki kişilerin alexa sparky kullanmasını önerin.
  • Sitenizde alexa sparky kullanımı için bir görsel bulundurabilirsiniz…

Can Alıcı Alexa Sparky Yöntemi

Son zamanlarda gündemde olan ve uygulanabilir taktiklerden bir tanesi de sitenizin alt kısmında bir dizin oluşturmanıza dayanıyor. Webmaster platformu digitalpoint üzerinden oluşturduğunuz bu ingilizce dizini tanıtarak günlük olarak sitenize minimum 50-60 adet webmaster ziyareti sağlayabilirsiniz.

Digital point üzerinden tanıttığınız sitenizin konusunu güncel tutmanız gerekecektir, fakat dikkat edin flood yaparak siteden banlanmayın =)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.