Android neden bu kadar başarılı oldu?

Mobil tarayıcıların kullanımı son yıllarda giderek artıyor, bunun en büyük sebebi mobil cihazlardaki akıllı telefon kullanımının giderek yaygınlaşması diyebiliriz. Tabi ki bu gelişmenin hemen arkasında da Android yatıyor aslında. Android piyasaya çıkar çıkmaz, birçok farklı yönüyle telefon kullanım alışkanlıklarını kökünden değiştirmeyi başardı.

android

android

Herşeyden önce microsoft mobil işletim sistemi kişiselleştirilebilir olmadığı için ve android de kişiselleştirilebilir olması sebebiyle, kullanıcılardan önce telefon üreticileri tarafında büyük bir talep gördü. Çünkü telefon markaları kendilerine özel bir ara yüz belirleyerek, kendi telefonlarında bunu kullanabilecek ve diğer markalardan kolayca ayrışabilecekti.

Bununla birlikte android, google tarafından geliştirilen bir proje olması sebebiyle daha kolay reklam şansı yakaladı. Tabi büyük bir yenilik olarak piyasaya çıkınca, herkes doğal olarak etrafına reklam yapmakta da çekinmedi.

Android işletim sisteminin başarılarının arkasındaki bir diğer gerçek de Android market diyebiliriz. Yüz binlerce farklı uygulama sayesinde android cihazları kullanmak çok daha eğlenceli hale geldi ve android, geniş market uygulamasıyla daha fazla talep gördü.

Siz de andorid hakkında düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.