Android Telefonlarda Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

Son günlerde tüketicilerin ilgisini çeken en öenmli ürünlerden biri hiç şüphesiz akıllı telefonlar olarak nitelendirilen android telefonlardır. Birçok özelliğiiçinde barındırması ile kapsamlı bir kullanıma imkan tanıyan bu telefon kullanıcıların beğenisini kazanan ürünler arasında kendine hatrı sayılır bir yer buldu diyebiliriz.

Çıkışından bu yana çok uzun bir zmaan geçmemesine rağmen android özelliğiyle anılan bu telefonlar telefon kullanıcıların çoğunun eline geçmiş bulunuyor. Android özellikleriyle ilgi çeken bu telefonların son yapılan araştırmaya göre güvenlik açığı tespit edildi. Duo Security firması geçtiğimiz yaz dönemine tekabul eden dönemde X-Ray isimli android telefonlarda çalışan uygulamayı indirilmeye sunmuştu.

Android Telefonlarda Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

Android Telefonlarda Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

Bu program sayesinde cihazınızda bulunan güvenlik açıkları kolayca tespit edilebilme imkanına sahip oluyorsunuz. Yapılan araştırmaya göre 20 binden fazla androis telefonda bu uygulamanın kullanılması sonucu araştırma yapılan bu ürünlerin yarısından fazlasında güvenlik açıkları tespit edilmiştir. Açıklara bakıldığında android işletim sistemindeki farklı sürümlerinde gözlenebilmektedir.

Yetkililer her geçen gün geliştirdikleri android ürünlerinde daha fazla güvenliği ön planda tutarak çalışmalar yapıp bu durumu düzeltmeye çalışsada tam anlamıyla durumun düzeldiğini söylemek güç. X-Ray uygulaması kendi sitesi üzerinden istenirse indirilebilen bir uyuglama. Sizde android bir ürün kullanıyorsanız bu uygulamayı indirerek ürününüzde güvenlik açığı olup olmadığını tespit edebilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.