Andy Garcia

Andy Garcia

andy garciaAsıl adı Andrés Arturo García Menéndez olan oyuncu 1956 Havana doğumludur. İkiz olarak dünyaya gelen aktör ikiz kardeşiyle yapışık doğmuş cerrahi müdahale sonrası ayrılabilmişlerdir. Bu sebeple omzunda bir yara izi oluşmuştur ve çıplak görünmekten nefret etmektedir.

Küba Asıllı Amerikalı aktör, Brian DePalma’nın The Untouchables (1987) filminde George Stone rolü ile ünlendi. Genellikle mafya filmlerinde görmeye alışık olduğumuz aktörün unutulmazları arasında , Oceans serisi, The Godfather 3, When a Man Loves a Woman, The Lazorus Child, The Lost City gibi filmleri sayabiliriz.

The Godfather 3 filminde Vincent Mancini rolü ile en iyi yardımcı oyuncu dalında oscar kazanmıştır. 1995 yılında Empire Dergisi’nde film tarihinin en seksi 100 yıldızı arasına girmiştir. Bir çok dizi filmde de rol alan ünlü aktör, 2005 yılında ülkemizde gösterilen Kurtlar Vadisi isimli dizide 2 bölüm Amon karakterini oynamıştır. 1982 yılından beri Marivi Lorido García ile evli olan aktörün 3 kız 1 erkek olmak üzere 4 çocuğu bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.