Apple Türkiye

Bildiğiniz gibi Apple Dünya’nın en iyi şirketlerinden birisi haline geldi. Apple Türkiye ise uzun bir süredir Türkiye pazarına girmek için uğraşıyordu. Apple Türkiye geçtiğimiz günlerde yeni genel müdürünü seçti. Genel Müdür olarak Apple Türkiye’nin başına Resan Yüner geçti. Resan Yüner en son Oracle’da çalışmıştı.

Bunun yanında Apple Türkiye için personel alımları da başladı. Apple Türkiye personel alımları için ilan yöntemini seçti. Apple’ın ürün dağıtımı Türkiye’de Bilkom tarafından yapılmaktadır.

Apple Türkiye

Apple Türkiye

Bilkom ise Koç şirketine ait bir yapılanmadır. Apple Türkiye Genel Müdürü olarak görevine 1 Kasım’da başlaması beklenen Yüner ODTÜ mezunudur. Ve bunun yanı sıra bilişim ve yazılım sektörlerinde uzun süre çalışmıştır.

Böyle bir değişime gidilmesi Apple Türkiye açısından iyi olacağa benziyor. Bunun sebeplerinden birisinin de Apple ürünlerinde yerelleşmeye gidilmesi olarak görülüyor. Apple ürünlerinin Türkiye’de pahalı olmasından yakınan müşteri kitlesi için bu gelişmeyle birlikte fiyatların düşmesi beklenmiyor. Çünkü Apple ürünleri Avrupa’da belli bir fiyat üzerinden satılmakta. Fakat bu değişimin Apple Türkiye adına iyi sonuçlar getireceğine inanılıyor.

Apple Türkiye” üzerine 3 yorum

  1. Salih dedi ki:

    Resan Yüner aynı üniversite mezunuyuz. Acaba bende bir gün böyle konumlara gelebilecek miyim? Hadi hayırlısı.

  2. Rasim dedi ki:

    Zaten Türkiye’de böyle büyük bir işin dağıtım görevini. Ancak Koç gibi büyük bir firma alabilirdi. Ki almış da zaten.

  3. Eylül dedi ki:

    Ya lütfen apple yerelleşsin bu hem ülkemizde ki teknolojik alan açısından. Hemde halkın maddiyatı yönünden çok iyi olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.