Apple ve Google Patent İçin Güçlerini Birleştirdi

Akıllı cihaz pazarındaki iki büyük rakip Apple ve Google güçlerini birleştirdi ! Kodak’ın patentlerini elde etmek için uğraşan ve anlaşmaya varan iki ezeli rakip firmanın aldıkları karar ilginç olsa da Kodak gibi binlerce görüntüleme patentini elinde bulunduran ve batan firmalar için mantıklı bir seçenekte bulmuşlar gibi görünüyor.

Bu senenin başında iflasını duyuran Kodak hatırlarsanız patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle bir kaç firmayı mahkemeye vermişti fakat istedikleri sonucu almamışlardı.

Apple ve Google bu işbirliği ile nereye ulaşmak istiyor gerçekten tahmin etmek çok zor. İki rakibi bu kadar birbirlerine çeken şey nedir? Bunların cevabına ulaşmak gerçekten çok zor.. Fakat bu ikilinin karlı çıkacakları kesin. 1100 görüntülüme patentine sahip Kodak’ın patentleri için bu iki rakip de 500 milyon doları gözden çıkartmışlardı.

Bu iki rakip Kodak’ı bitirdiler bir yandan fakat ikili de karlı çıktıklar. Büyük rakiplerin birleşmesi bazı firmaların zararına olabiliyor. Patentten ekonomik olarak da kar’a geçmiş oldular. İki dev rakip zaten kar’sız bir işe kalkışmazlar..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.