Apple Yaptığı Yenilikleri Tüketicilerin Sırtından Karşılıyor

Apple geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni teknolojileri iPhone 5 ve iPod Touch’ın maliyetlerini tüketicilerin sırtından karşılamak niyetinde gibi gözüküyor. Apple ilk olarak 2001 yılında piyasaya sürdüğü teknolojisi iPod için kullanılan şarjı iPhone, iPed ve iPod Touch için kullanılabilir hale geitrmişti.

Ancak son tasarımları iPhene 5 ve yeni iPod Touch ürünlerinde lighting diye adlandırdığı yeni şarj cihazı kullanmış. Apple iPhone 5’in yeni şarj bağlantısı olan 30 pinli konnektör olan lighting’i cihazlarda incelme ve birtakım yenilikler doğrultusunda yapmak zorunda kaldığını söylesede sanırım bi cahzın ortaya çıkma nedeni yenilikler sonucunda doğan bazı maliyetin karşılanması adına olmaktadır.

Apple Yaptığı Yenilikleri Tüketicilerin Sırtından Karşılıyor

Apple Yaptığı Yenilikleri Tüketicilerin Sırtından Karşılıyor

ABD’de 30-40 dolar arasında değişen fiyatlar çerçevesinde eski şarj cihazlarıyla lightingi’i değiştiriyor. Adaptör ve aksesuar gibi ürünleri ortaya çıkaran Apple tüketicinin maliyetin bir bölümünü karşılaması niyetinde gibi gözüküyor. Şirket her ne kadar bu manifestoyu açıklamasada şimdiye kadar kurduğu planın kusursuz işlediği görülmektedir.

Sanırım tüketici de bu durumdan rahatsız değil gibi gözüküyor. Çünkü tüketiciler yeni Apple ürünlerine ilgiyi yoğunlaştırmış durumda ve kimse bu bedeli ödemekten çekinmiyor. Apple tüketiciyi bu denli ayrıcalıklı ve yenilikleriyle boğduğu sürece sanırım tüketicinin bu durumdan rahatsız olacağıda görülmemektedir.

Apple Yaptığı Yenilikleri Tüketicilerin Sırtından Karşılıyor” üzerine 3 yorum

  1. Zeki dedi ki:

    Tabi ki tüketicilerin sırtından karşılayacak. Ya ne olacaktı ki 🙂 Her zaman gücü olan güçsüzden fazladan bir şeyler almaya devam edecek:)

  2. Ahmet dedi ki:

    Bence bir şeyler tabi ki almalı tüketiciden hakları yani. Son teknoloji ürünleri ellerinden geldikçe hızlı şekilde tüketicilere sunuyorlarsa. Tüketicilerinde bunun karşısında bir bedel ödemesi gerekiyor.

  3. Berna dedi ki:

    Ya iphone 5 Türkiye’ye geldi mi ? Gelmediyse ne zaman gelecek? Gelir gelmez almayı planlıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.