Artıları ve eksileriyle Windows 8

Windows 8 yakın bir dönemde piyasaya sürüldü ve Microsoft bu yeni işletim sistemiyle hiç olmadığı kadar iddialı gözüküyor.

Yeni bir görünümü ve kodlama sistemini kullanıcıların beğenisine sunan Windows 8 aynı anda mobil cihazlar için de yüksek bir uyumluluk oranına sahip ve bu noktada birçok kullanıcının uygulama bazında belirli sıkıntıları ne kadar yaşayacaklarının bir öngörüsünü de ortaya çıkarmış durumda.

windows 8

windows 8

Kendi markası içinde yüksek bir uyumluluk oranına sahip olan Windows 8 ürününün farklı işletim modelleri ile ilişkisinin yanıtlanmamış soruları da ortaya çıkardığı aşikar. Özellikle Android ve Apple işletim sistemlerinin Windows 8 ile ne kadar senkronize çalışacağı kullanıcıların kafasını karıştıran en önemli sorun gibi görünüyor.

Bu noktada Windows Phone ürününde Zune uygulamasının yeni bir yazılım sürümüne Windows 8 için sahip olup olmayacağı merak konusu.

Windows 8 yaygınlaştıkça soruların artacağı ve belirli sıkıntıların da güncelleştirmeler eşliğinde giderilebileceği de kullanıcıların seçimlerini rahatça yapmalarına şimdilik imkan tanımıyor ancak yakın bir gelecekte Microsoft’un bu noktaya bir açıklık getireceği de kesin bir bilgi olarak karşımıza çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.