Aşırı kıllanma neden olur?

Kıllanma erkeklerde ve bayanlarda değişiklik ve farklılık göstermektedir. Bayanlardaki kıllar genellikle erkeklerdeki kıllardan daha az ve belirgin olmakla birlikte kimi bayanlarda hormonal bazı değişiklik neticesinde daha fazla şekilde yani erkeklerde olan kıllanma şekli ile aynı şekilde kıl fazlalığı ve kıl renginde koyuluk görülebilir.

Yani herkesin kıl rengi ve kıl sayısı farklılık göstermektedir. Bunun için kılların vücudumuz için önemi de bilinmesi gerekmekte ama istenmeyen kıllardan kurtulmak içinde kıl temizleme yöntemlerinden yararlanmak gerekmektedir.

aşırı kıllanma

aşırı kıllanma

Bazı sebepler dolayısı ile aşırı kıllanma görülebilir bunlar arasında uygulanan ilaç tedavileri ve yöntemleri, alınan ilaçların özelliği dolayısı ile aşırı kıllanma oluşabilir.

Bu kıllar her zaman için kişilere sıkıntı yaratmaktadır ve bunlardan kurtulmak için değişik yöntemlerden yararlanarak kendilerindeki kıl sorunun çözümüne gitmekte ya da araştırmaya geçmektedirler.

Aşırı kıllanma neden olur genellikle bazı hormonsal değişiklikler neticesinde de aşırı kıllanma ile karşı karşıya kalınabilir. Bunun için yani kıllardan kurtulmak için değişik çarelere başvurabiliriz kılları tıraşlama, kılları tüy dökücü yardımı ile temizleme, ağda ya da artık birçok kişi tamamen kıl sorunu uzaklaştırmak için ise epilasyondan faydalanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.