Australia | Avustralya

Australia(Avustralya)

australiaYönetmenliğini Baz Luhrmann‘ın yaptığı, Senaryosunu Baz luhrmann ve Stuart Beattie‘nin yazdığı 2008 Avustralya-ABD yapımı, savaş, aşk ve dram üçlüsüyle örülü bir film. Bir tarafta Hollywood’un en fazla kazanan ve en güzellerinden Nicole Kidman, diğer tarafta yaşayan en seksi erkek seçilen Hugh Jackman ve muhteşem oyunculukları da birleşince film daha da etkileyici hale geliyor.

Avustralya filminin konusu gayet basit. İngiltere’de yaşayan ve Avustralya’ya ölen kocasından kalan miras olan toprakları almaya gelen asil bir kadın ve karşısında pasaklı bir adam.Kaderin birleştirdiği bu iki zıt karakter ve karşı konulamaz bir aşk.

Klasik zengin adam-fakir kadın,fakir erkek-zengin kadın filmlerini anımsatıyor. Film halen bir klasik olan ‘Rüzgar Gibi Geçti‘ filmiyle karşılaştırılıyor.Klasik konusuna rağmen filmde kullanılan kostümler,müzik güçlü kadrosu ve arka plandaki Avustralya mozaiğiyle yeni çağın klasiklerin biri olmaya aday.

Konusuyla ilgili zaman zaman olumsuz eleştiriler alsa da bu iki muhteşem Avustralyalı oyuncu için bile izlenmeye değer olan filme ayırdığınız zamana üzülmeyeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.