Barfiks nasıl çekilir?

Barfiks çekmek yüksekte olan bir demir veya tahta parçasına asılarak vücudumuzu yukarı çekmek işlemine verilen isimdir. Barfiks çekmek çok kolay bir spor dalı olmadığından yavaşa yavaş buna vücudumuzu alıştırmak gerekir.

Barfiks çekmeye ilk başlayan kişi kendine haftalık bir program belirlemelidir. Bu programa sadık kalarak her gün dozaj artışı sağlanarak vücuda ilk anda yükleme yapılmamalıdır. İlk günlerde çene boyuna kadar çekilen barfiks ileriki dönemlerde omuz boyuna kadar çekilebilir. Dha da kendimizi geliştirdiğimiz de omuza kadar barfiks çekmek mümkün olacaktır.

barfiks

barfiks

Barfiks çekmek kol, bel ve sırt kaslarını ciddi anlamda güçlendirir. Bu neden ile ilk günlerde bindirme yapar iseniz beliniz ciddi anlamda hasar görüp size acı verecektir. Bu neden ile dozaj iyi ayarlanmalı mümkünse de bir uzman ile çalışılmalıdır. Barfiks ile ilk tanışanlar spor uzmanı ile bunu yapmaya başlar ise onlar açısından daha sağlıklı olacaktır.

Barfiks eller dışa doğru tutularak çekileceği gibi eller içe doğru tutularak da çekilebilir. Aynı şekilde eller çapraz tutulacak şekilde de barfiks çekmek mümkün olacaktır. Barfiks çekme yöntemlerini öğrenmek ve daha fazla bilgi edinmek için yapmanız gereken ilk iş http://www.merakname.com/barfiks-nasil-cekilir/ sitesini ziyaret etmek olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.