Basketbola giriş

Basketbol sporu popüleritesini 2010 yılında ülkemizde gerçekleştirilen Dünya şampiyonasında elde ettiğimiz başarı ile artırdı. Bu popülerite sayesinde çok kısa bir süre içerisinde Basketbol spor oyunlarına ilgi artı, kamu kuruluşları ve Basketbol sporuyla ilgilenen diğer özel sektör kuruluşları kapalı spor salonları, Basketbol potaları, Basketbol şortları ve benzeri Basketbol ile ilgili meteryaller yapmaya başladılar.

Türkiye’de Basketbol gelişimi ayrı bir konu olduğu için burada bu bilgileri vermenin yeterli olduğunu düşünüyorum. Bizim size anlatacağımız kısım baskebol oyununa başlarken nelere dikkat etmeniz konusunda olacaktır.

Basketbol

Basketbolda kuralları öğrenin

Basketbol oyunununa başlayan birisinin öncelikle öğrenmesi gereken kurallar Basketbol kurallarıdır. Basketbolda kurallar elbette en iyi şekilde pratiğe dökülerek ve zamanla öğrenilir. Yalnız siz ilk başta basketbol kurallarına göz gezdirirseniz oyun içerisinde yeni başlayan diğer kişilere göre bir adım öne geçerseniz.

Pozisyonunuzu belirleyin

Bu seçimi üç türlü yaparsanız. Bu seçimlerden ilki vücut oranlarına göre, en başarılı olduğunuz alana göre ve son olarak sevmeye en çok istediğiniz alana göre seçim yapmaktır. Eğer üçlük atışı yapmayı çok seven birisi iseniz üçlük atışı posizyonunda durmanız elbette ki sizin açınızdan yararlı olacaktır. Yalnlız boyunuz çok uzun ve yinede üçlük atışı yapmayı çok seviyorsanız, üçlüktede çok iyi olduğunuzu kesin değilse sizin için alternatif bölge pota altıdır. Yine ribaund veya blok vurmayı çok seviyorsanız boyunuzun oranına uygun olup pota altına geçmeniz gerekiyor.

Yani bu durumda hem genetik faktör hem de istediğiniz – sevdiğiniz bölgeyi birleştirmeniz gerekli olabiliyor. Son olarak smaç vurmak konusuna değinelim. Smaç vurmak uzun süreli bir çalışma sonucu gerçekleştirilen bir eylemdir. Air Alert adlı zıplama programı sayesinde kaslarınızı geliştirip smaç basabilirsiniz. Yalnız belirttiğimiz gibi önceliğiniz sabır ve çalışma olmalıdır.

Bu değerleri tamamlayamadığınız sürece yalnızca Basketbolda değil hayatın her alanında istediklerinize ulaşamayabilirsiniz. Air Alert programınının son çıkan yaması Air Alert 3 versiyonudur. Bu versiyonda diğer versiyonlardan farklı olan hareketlerin ağrı yapmayacak bir şekilde tamamlanmasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.