Bilgi Teknolojilerinin Hayatımızdaki Yeri

Bilgisayarın hayatımıza girişi çok uzun zaman önce olmuş olsa da, hayatımıza işleyişi günümüze çok da uzak değil. Bilgisayar, günümüzde hayatımızın birçok alanına girmiş ve hayatımızı kolaylaştırmış, son derece gerekli bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

Bilgi teknolojileri sayesinde, fabrikalarda yapılan üretimlerde ya da hizmet sektöründe yaşanan aksaklıklar, yanlışlıklar en aza indirgendi. Artık bütün fabrikalar, bilgisayarları otomasyon sistemine geçerek, hata yapılması olasılığını en aza indirgiyorlar.

Bilgi Teknolojilerinin Hayatımızdaki Yeri

Bilgi Teknolojilerinin Hayatımızdaki Yeri

Bilgi teknolojileri, firmalar için büyük operasyonları yönetme konusunda büyük bir kolaylık sağladı. En basitinden örnek verecek olursak, artık bütün kargo firmaları, otomatik barkodlu sisteme geçerek, gönderi yapan ya da gönderiyi alan müşterilerine gönderileri ile ilgili bilgileri anında verir hale geldiler.

Bir düşünün, hayatımızda bilgisayarın olmadığı bir alan var mı? Günlük olarak gittiğimiz kamu kurumlarında, bankalarda hatta marketlerde bile bilgisayar ve bilgi teknolojileri çok yoğun bir şekilde kullanılmakta. Hal böyle olunca, bu sistemlerde yaşanan ufak bir sorun bile insanların bütün hayatını olumsuz bir şekilde etkilemekte.

Çok değil, 10 yıl öne bu gün geldiğimiz teknolojik seviyeyi hayal dahi edemezdik değil mi? Bu paralelde düşündüğümüzde 10 yıl sonra ne olacağı konusunda bana kalırsa en ufak bir fikrimiz bile yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.