BİLGİSAYAR OYUNLARI VE HAYATIMIZDA YERLERİ

Bilgisayar günlük hayatımızı kolaylaştıran en uygun kitle iletişim araçlarından biridir. Bilgisayar iş yaşamımız dışında birçok sosyal eğlenceye de yardımcı olmaktadır.

Bunların başında kesinlikle insanları dinlendiren, keyiflendiren ve Zeka Oyunları gelmektedir. İnternet ortamında her yaş grubuna göre zeka oyunlarını bulmak mümkündür. Bu oyunlar gerek iş ortamında yaşanılan stresi sonlandırmada da etkilidir.

Zeka Oyunu tercih ederken insanların sosyal yaşamlarına fayda sağlayacak kişilik ve hafıza tekniklerini geliştirecek ve kimi zaman Zor Oyun olma özelliği taşıyan oyunlar oynanmalıdır. Özellikle ergen ve büluğ çağındaki çocuklar oyun oynarken silahlı ve stratejili oyunlar tercih etmekte ve hatta oyuna kendilerin kaptırmaktadırlar. İnternet üzerine oyun oynarken kaliteli ve yapıcı internet siteleri tercih edilmelidir. Oyun oynarken oyunda kopmalar yaşanmamalıdır.

Bu durum içinde her oyun kategorisinin yer aldığı ve zaman zaman yeni oyunları eklendiği siteler tercih edilmelidir. Görüntü ve oyun kalitesi yüksek ve rahatlıkla kullanılabilen internet siteleri kullanılmalı ve tavsiye edilmelidir. Tavsiye ve kullanılması gereken sitelerin başında da http://www.zekaoyunu.biz.tr/ internet sitesi tercih edilmelidir.

BİLGİSAYAR OYUNLARI VE HAYATIMIZDA YERLERİ” üzerine 3 yorum

  1. Mükremin dedi ki:

    Bu tarz oyunlar çocukların gelişiminde çok etkili, hele birde yukardaki verilen sitede olduğu gibi, oyun fizik kurallarını da içeriyorsa..

  2. Kazım dedi ki:

    Mükremin kardeşim doğru söylüyor. Çocuklar bu oyunu oynadıkça fizik zekası gelişiyor. Daha sonra lisede olsa bile fizik notları düşük olan kişilere bu oyunları tavsiye ederim.

  3. Veli dedi ki:

    Ben bile oynarım bu zeka oyununu ve hiçte utanmamç Gurur duyarım hatta, adı üstünde zeka, oyun ama olsun zeka oyunu. Her yaş için uygun bence.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.