Bilgisayarım Geç Kapanıyor

Çoğu bilgisayar kullanıcısından duymuşuzdur. Bilgisayarım çok geç kapanıyor diye. Ve derler ki bu bilgisayarın format zamanı gelmiş (;

Şunu söylemeliyiz ki formatla ilgisi yok çünkü nedeni çok basit ve hepimizin bildiği bir şey, hepimiz oyun oynarız veya bir çok yazılım kullanırız.

bilgisayarın geç kapanması

bilgisayarın geç kapanması

bilgisayarım geç kapanıyor ne yapmalıyım

Bu yazılımları kapattığımızda tamamen kapandığını sanarız ama kapanmamıştır. O yazılım hala görev yöneticisinde çalışmaktadır.Örnek verecek olursak oyun oynadınız ve kapattınız ama oyun tamamen kapanmadı çünkü hala görev yöneticisinde devam etmektedir.

Messenger ı kullanırız ve kapatırız ama o hala görev yöneticisinde devam etmektedir. Belki fark etmişsinizdir bilgisayarı sabah açarsınız bir süre zaman geçtikten sonra yavaşlamaya başlar sebebi anlattığımız gibi bir çok yazılım açar kaparız ve bu birikerek bilgisayarı yorar. Bu da yavaşlatır. Sürekli yazılım ve uygulama açıp kapadığınız için normal olarak bu tür sorunlar olacaktır sorunu çözmek için okumaya devam edin.

Görev yöneticisine nasıl girebilirim ve kapatabilirim ? Böyle durumlarda yapmanız gereken çok basit ctrl + alt + del tuşlarına bastığınızda bir tane pencere gelecektir. O pencereden gereksiz uygulamayı seçin ve kapatın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.