Blackberry inişte

Çok değil birkaç yıl önceki saltanatında eser bulunmayan Blacberyy markasının üreticisi RIM firması gittikçe kan kaybetmeye devam ediyor. Rakiplerinin çok gelişmeler kaydetmesi ve Blackberry kullanıcılarının cihazlarından yaşadıklarını sorunlar ile gittikçe üründen uzaklaşmaya başlamış ve yeni model cihazları almaya yönelmişlerdi.

blackberry

blackberry

İçinde bulunduğumuz yıl itibari ile tam tamına 1 milyon tüketici Blacberyy cihazlarına veda edip en büyük rakiplerini kullanmaya başladı. Şirke gelirleri diğer yıllar ile karşılaştırıldığında yüzde elli düşüş yaşadığı veriler ile ortaya koyuluyor. Vergi ödemelerine bakıldığında RIM şirketinin zararının toplamı 114 milyon dolar olduğu konuşuluyor.

Çok yüksek kayıplara karşı yılmadan çalışmalarına devam eden dev firma, sektörel anlamda birinciye ulaşmak için yeni modeller üzerinde çalışmalarına başladı. Dışarıya sızan yeni model çalışmaları sektöre bir bomba olarak geri döneceğinin sinyallerini veriyor. Çok farklı ve teknolojik anlamda verimli cihazlar üretmeyi tasarlayan Blackbery,  yine piyasaya iddialı bir giriş yapacağı düşünülüyor.

Düşürmüş olduğu bütçeleri tekrar toplayabilir mi? bilinmez ama yepyeni projeler için çok sıkı çalıştıkları ve piyasayı tekrar ele geçirmek için birbiri ardına yaptıkları atakları ile çok konuşulacaklara benziyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.