Burçlar üzerine

Geceleyin gökyüzüne baktığımızda , dünyanın çok sayıda yıldızla kaplanmış devasa bir küre ile çevrili olduğu hissine kapılırız. Bununla beraber, bu kutsal küre birbirleriyle aynı konfigürasyondaki yıldızlardan oluşan ve sabit bir nizama sahip takım yıldızlarını etrafımızda döndürüyormuş gibi gelir.

Amma velakin gök kubbe üzerinde seyahat eden yıldızlardan başka gök cisimleri de vardır. Ay bunlardan biridir, ayrıca çıpla gözle görülebilecek beş adet gezegen daha mevcuttur.

the image

Bunlar Jupiter, Satürn, Mars, Venüs ve Merkür’dür. Tabi ki, geceleyin görünmemesine rağmen, Güneş de gökyüzünde mevcuttur.
Ay ve Güneşin de içinde bulunduğu gezegenler,  eski zamanlarda gökyüzündeki yıldızlar olarak bilinmekteydi, fakat bugün geçmişten günümüze yedi gezegenden bahsetmekteyiz.

Dünyayı merkez aldığımızda, etrafımızda bir yıl boyunca Güneş tam bir döngü yapmaktadır. Bu döngü ekliptik yörünge olarak bilinir. Gezegenler ve ay gökyüzünde;daima dar, 180 birim çapında, ve ekliptik merkezli, Zodyak olarak bilinen bir kuşak içinde bulunurlar. Bunun etrafındaki alan Zodyak kuşağı olarak bilinir.

Astroloji

Burç Yorumları

Burçlar

Tarot Falı

Tarot

Zodyak kuşağı bütün gezegenlerinhareketlerini gerçekleştirdiği bir alandır, Güneş ve ay dünyadan gözlemlendikleri yere göre konum alırlar. 12 tane burç Zodyak kuşağı olarak blulunan alan üzerinde hareket eder. Bunlar; Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık burçlarıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.