Burun akıntısı nasıl geçer

Hepimizin kâbusu olan burun akıntısı, bilhassa bahar aylarının değişken havasına bağlı olarak artış gösterir. Gerek polene alerjisi olanlar, gerekse nezle olanlar, hastalığın sonucu olarak burun akıntısı yaşarlar. Burun akıntısı nasıl geçer, sorusuna cevap arayarak bu probleme çözüm bulmaya çalışacağız.

Normalde bu akıntılar, kişinin kendi kendini tedavi etme sürecinde bir hafta gibi bir zamanda bitmesi gerekiyor. Eğer bu bir haftalık süreç içinde kendi kendinize tedavi yöntemleri ile bitki çayları, vitaminler vs ile geçmiyor ise; kati suretle doktora görünmeniz gerekiyor.

burun akıntısı nasıl geçer

burun akıntısı nasıl geçer

Özellikle bahar aylarına alerjisi olanlar yoğun bir burun kaşıntısı, göz sulanması ve burun akıntısı yaşarlar. Sosyal ve gündelik hayatta kişiyi oldukça zor duruma sokan burun akıntısı, burun akıntısı nasıl geçer, sorusuyla en çok merak edilen cevaplar arasında yer almaktadır.

Genellikle evde kendi kendine tedavi edilebilen ve bir süre sonra kendiliğinden geçen burun akıntısı, bazen çok yoğun olduğu ve adeta kişinin burnundan nefes almasını engelleyici şekilde olmaktadır. Bu gibi durumlarda, burun açıcı nitelikte ilaçlar kullanılabilir. Burun kanalları böylelikle açılır, daha rahat nefes alınır ve zamanla burun akıntısı da son bulur.

Doktorun verdiği ilaçları da kullanmak oldukça etkili bir çözüm olacaktır. Burun akması ve nezle bir haftayı geçince muhakkak bir hekime gözükmek gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.