Burun Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Burun estetiği diğer estetiklere göre en çok operasyon yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Çünkü çoğu insan kendisini tatmin etmek için veyahut sağlık sorunlarını gidermek için bu operasyonlara ihtiyaç duymaktadır. Bu ameliyatlarda çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü çok iyi sonuçlar almanızda mümkün olabiliyor kötü sonuçlar alabilmenizde. Öncelikle dikkat edilmesi gereken noktalara değinmek gerekli.

Burun estetiği yaptıktan sonra yüzünüzde şişkinlikler ve morarmalar olacaktır. Genel itibariyle ameliyat sonrası ilk bir haftayı evinizde uzanarak geçirmek sağlığınız için çok faydalı olacaktır. Burun estetiği ameliyatının yaz mevsiminde ya da kış mevsiminde yapılmasında herhangi bir özel sebep yoktur istediğiniz zaman estetiği yaptırabilirsiniz. Fakat yaz mevsiminde burun ameliyatı geçirdiyseniz ameliyattan sonra dışarı çıkarken mutlaka güneş koruyucu krem kullanmalısınız ve güneşin direk vurmasını engelleyici şapka gibi aksesuarlar kullanmanız gerekmektedir.

burun estetiği

burun estetiği

Kış mevsiminde yapılan burun ameliyatında ise kar ışımasından yüzünüzü mutlaka korumanız gerekmektedir. Morlukların en fazla 3-7 gün süreceğini düşünürsek 3-7 gün dışarı çıkmamak sağlığınız için çokta zor olmasa gerek. Burun estetiği ameliyatı sonrasında burnunuzun yeni şeklinin tam olarak oturması ortalama 6 ay ile 1 yıl arası değişmektedir. Bu süreçte çok sabırlı olmanız gerekmektedir.

Burun estetiği ameliyatında dikkat edilmesi gerekenler bunlar ile sınırlı kalmamaktadır. Burun estetiği ameliyatı plastik cerrahi ile bağıntılıdır. İki yönlü desteğe ihtiyacınız var yani.

Dikkat edilmesi gereken hususlara devam edersek ;

Doktorunuzun verdiği ilaçları belirtilen sürelerde düzenli olarak kullanmanız gerekmekte.

Ameliyattan sonra ilk günlerde kalkarken birden kalkmayın ve başınız döndüğü takdirde oturup ayaklarınızı uzatıp dinlendiriniz.

Eğer gözlük kullanıyorsanız özellikle 1 ay süreyle kullanmamalısınız. Hafif cam ve çerçeve kullanıyorsanız daha sonra gözlüğünüzü kullanabilirsiniz ancak yine de süreyi kısaltmakta yarar var.

Şimdilik bunlarla sınırlı dikkat edilmesi gerekenler. Bu hususlar detaya indikçe genişlemektedir. Daha fazla bilgi ve detay için  sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.