Chat Botları

Chat Botları

Günümüzün yaygınlaşan ve büyük ilgi gören aktivitelerinden birisidir Chat yapmak. Chat yapmak yani internetten sohbet etmek, psikolojik olarak kişiyi oldukça rahatlatan bir eylem olduğundan, kimi insanlarda alkol gibi bağımlılık yapmaktadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte, sohbet siteleri de sistemlerinde büyük değişiklikler ve farklı hizmetler vermektedirler. Elbette bu sohbet sitelerine uygunsuz davranışlar sergileyenlere karşı koruma sağlamak ve olumsuzlukları önlemek için yöneticiler gerekmektedir. Tabii bu işi gönüllü olarak yapan bireyler olsa da, yeterli sayılara ulaşamayan yönetim kadrolarına destek gerekmektedir.

the image

Böyle durumlar için yazılımcılar sohbet sunucusu sahiplerinin imdadına yetişiyor. Günümüzde akıllı botlar sorulan sorulara cevap verebiliyor, oyunlar düzenleyebiliyor, bilgi yarışması şeklindeki oyunlarıyla kullanıcıları eğlendirebiliyorlar. Basit düzeyde çalışan bu botlar, kelime duyarlılığı üzerine çalışmakta, kanallarda kullanılan sözcükleri takip etmekte, argo içeren veya reklam içeren yasaklı sözcükler kullanılması durumunda, kullanan kişiyi uyarmakta ve gerekirse müdahale ederek sohbet kanallarından uzaklaştırmaktadırlar.

Gün geçtikçe yaygın olarak kullanılan chat botları, bir zamanlar yalnızca sohbet ekranında isimleri geçtiğinde “ne var” diyerek karşılık vermekteyken, günümüzde bu botlar sizinle sohbet edebilmekte, halinizi hatırınızı, işlerinizin nasıl gittiğini sormaktadırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.