cilt kuruluğu nasıl giderilir

Cilt kuruluğu bir çok insan için baş belası bir hastalıktır.Özellikle kış aylarında cilt kuruluğu oldukça artar. Bunun nedeni havada azalan nem oranıdır. Terleme olayının azalması ile cilt kuruluğu en üst seviyeye ulaşır.

cilt kuruluğu nasıl giderilir

cilt kuruluğu nasıl giderilir

Cilt kuruluğunun bir çok sebebi olmasına rağmen bu durumu önlemek için önerilen yollar oldukça az ve kolaydır.Özellikle kışın yaklaşması ile uygun cilt bakımı ve planlaması yapılmalıdır.

Çok sıcak su ile banyo yapmaktan çekinilmelidir. Yıkanırken kullanılan ürünler cilt kuruluğuna neden olabilir. Bu nedenle kullanılan ürünler bir süre denenmelidir.

Kurutmayan sabunlar,şampuanlar tercih edilmelidir. Gliserin,lanolin benzeri yağ içeren ürünler genel olarak kurumaya karşı size yardımcı olacaktır. Yıkanma sonrası cildi kurularken aşırı zorlamak da yumuşamış cildi tahriş eder. Banyo sonrası cilt tipine uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Cilt doktorları genel olarak hastalığa dönüşmemiş, kronikleşmemiş cilt kuruluklarında doğal tedavi yöntemlerini önerirler. Kronikleşmiş cilt kuruluklarında ise neden araştırılması yapılmalıdır.

Çoğu zaman cilt kuruluğu bir başka hastalığın belirtisi kabul edilir ve ona göre teşhis yöntemleri uygulanır.

cilt kuruluğu nasıl giderilir” üzerine bir yorum

  1. Esma dedi ki:

    Krem kullanmaktan sıkıldım ben cildim kuru diye. sabah dışarı çıkmadan önce krem sürüyorum akşam yatmadan önce krem sürüyorum.Kremi çok sürmekten cildim tahriş olacak ondan korkuyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.