Çin ile ticarette başarılı olmanın 6 kuralı

Dünya’nın fabrikası olarak isimlendirilen ve 1,5 milyar insanı aşan nüfusu ile dünyanın en hızlı gelişen ekonomisine sahip olan çin, yatırımcıların aklında 2 soru işareti uyandırıyor. Çin acaba bizim için bir fırsat mı yoksa risk mi? Bu sorunun cevabı profesyonel çalışan kişiler için kesinlikle bir fırsattır. Sağlam adımlar atmak temel kuraldır. Aşağıdaki bilgileri dikkate aldığınız takdir de sizde başarıya ulaşabilirsiniz.

 •  Öncelikle Çin üzerindeki yatırım, ihracat veya ithalat yapmak istiyorsanız, hiç bilmediğiniz bir ülkeyi tanımak için profesyonel bir tercümana ihtiyacınız vardır. Daha sonra yüzlerce fuara katılarak ülke pazarını kontrol etmelisiniz.
çin fuarları

çin fuarları

 • Çin’deki en önemli iş parçalarından birisi de, güven oluşturmaktır. İş ilişkilerinin başlangıcı olarak dostluklar gösteriliyor.
 • Türk halkında yaygın olarak bulunan hızlıca işi halletme duygusu, Çin’de biraz zedelenebilir. Çünkü ayrıntılara dikkat eden bir Pazar bulunuyor.
 • Ünlü düşünür Konfüçyüs Çin için önemli bir yol çizmiştir ve bu hayat felsefesi haline gelmiştir. Hedefin değil, hedefe giden yolun önemini vurgulamaktadır.
 • Çinli iş adamları güvenilirliğin tam olması için, ülkelerinden çalıştığı firmaların danışmanlığı olmasını istiyor. Üründe bir problem çıkarsa bildirmenin ve ulaşılabilirliğin kolay olması için.
 • çin fuarlarına katılarak ürünlerinizi tanıtmanız sizin açınızdan çok önemlidir. Çünkü ürün çeşidinin çok olması Çinlileri dışarıdan değil, ülkesinden almaya yönlendiriyor.

 

çin fuarları hakkında daha detaylı bilgi almak için adresini ziyaret edebilirsiniz. çin danışmanlık hizmetini de Maris Global sizlere sunmaktadır.

Çin ile ticarette başarılı olmanın 6 kuralı” üzerine 3 yorum

 1. Tekin Mahmut dedi ki:

  Profesyonel tercümanlık hizmetini sizde veriyor musunuz ? Ayrıca sadece çin değil almanya ilede makine ticaretimiz oluyor ona da yardımcı olabilir misiniz

 2. Acar Hilmi dedi ki:

  Kozmetik ürünleri fuarı her yıl yapılıyor mu yapılıyorsa bu yıl ve 2013 yılında dönemi nedir net tarih ?

 3. Okan Yegin dedi ki:

  Yatırımımı çine yöneltsem oradan ihtalat yapıp ticarete devam etsem plastik oyuncak ürünleri ithalatı yaparsam sizce risk mi alırım ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.