Çocuklar için eğlenceli oyunlar

Eğlenceli oyunlar ile çocuklarınızın ruh sağlığını olumlu etkileyin!

Ebeveynlerin çocuk ruh sağlığı hakkında yanlış bildikleri veya hiç bilmemelerinden kaynaklı olarak yanlış çocuk büyütme teknikleriyle çocukların ruh sağlıkları tehlikeye atılmaktadır. Şimdiki yetişkinlerin geçmiş zamanlarda yaşamış olduklar, kendi ebeveynlerinden görmüş oldukları hareketleri çocuklarına da uygulamasında baskı yaparak, çocuğun istedikleri çizgide değil onları daha kötü şekilde yetiştirdiklerinin farkında olamamaktadırlar.

Çocukların zaman zaman hepsinin aynı anda sevdiği belirli oyun çeşitleri vardır ve bütün çocukların bu tür oyunları oynayarak diğer arkadaşlarından eksik kalmamaları çok önemlidir. Bu tür oyunlar konusunda eksiklik yaşayan çocuk ileride bunun ezikliğini yaşayabilir ve her aklına geldiğinde siz ebeveynlere karşı nefret besleyebilir. Şimdilerde bu tür oyunlardan olan Bakugan Oyunu da her çocuğun oynaması gereken oyunlar arasına girmektedir.

Ebeveynlerin oyun konusunda haklı oldukları bir konu var ise o da çocuklarının savaş yanlısı, şiddete dayalı oyunları oynatmak istememeleridir. Bu konuda ebeveynlere hak versek de, ebeveynler yine bu durumu abartarak çocuk üzerinde değişik şekillerde baskı uygulayabiliyorlar. Bu baskıların çocuk ve ruh sağlığı açısından olumsuzluğu tartışılamaz ve ileride de sinirsel olarak tedavi edilemeyen bir hal alabilir.

Çocuklarınızın her türlü oyunu oynamaları konusunda müsaade etmeli fakat savaş oyunları gibi oyunların onu etkileyebileceğini güzel bir dille anlatarak, fazla oynamaması gerektiğini söyleyebilirsiniz. Yine çocuğunuza Bakugan Oyunları gibi oyunların daha eğlenceli ve bütün çocukların Bakugan oyununu oynadığını söyleyerek daha faydalı oyunlar oynamasını sağlayabilirsiniz.

Çocuklarınızın ruh sağlığını ve gelişimlerini gerçekten düşünen ailelerin Bakugan gibi oyunları oynatarak bunu sağlayabileceklerini belirtmek isterim. Linklerimizi tıklayarak çocuklarınıza Bakugan oyunları oynatabilirsiniz.

Çocuklar ve oyunlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.