Cold Mountain | Soğuk Dağ

Cold Mountain (Soğuk Dağ)

cold mountain2004 ABD-Romanya yapımı filmin yönetmenliğini Anthony Minghella yapmış,Film,savaş,dram ve romantik türlerinden oluşuyor. Senaryo Charles Frazier‘in romanından uyarlanmış.Soğuk Dağ Film müzikleri Gabriel Yared imzası taşıyor.

Filmde ünlü oyuncular Jude Law, Nicole Kidman, Renée Zellweger, Eileen Atkins, Brendan Gleeson başrolleri paylaşıyor.Oyuncu kadrosu ilk başta bu kadar güzel kadının bir filmde ne işi var dedirtiyor.Cold Mountain,1960’lı yıllarda Amerikada iç savaşın ayrı düşürdüğü üç kişinin hayat hikayesini anlatıyor.

Çatışmalarda yaralanan bir güney askeri olan Inman,savaşın yakıp yıktığı ülkeyi bir baştan bir başa geçerek sevdiği kadın olan Ada’ya ulaşmaya çalışıyor.Bu yolculukta eski köleler,askerler, ümit etmediği dostluklar ve beklemediği düşmanlarla karşılaşıyor.

Rahip bir babanın kızı olarak itina ile yetiştirilen Ada ise sevgilisi Inman’ın dönüşünü beklerken çiftlikte hayatta kalmak için zorlu bir mücadele veriyor.Babası öldüğünde tek başına kalan ve dış dünyadan bihaber olan Ada için,serseri ruhlu bir kadın olan Ruby hayatla daha kolay başa çıkabilmek adına bir şans oluyor.

Etkileyici ve hüzünlü bir finale sahip olan filmde konular biraz yavaş işlenmiş.Sabırlı olup izleyebilirseniz filmin sonunda izlediğinize pişman olmayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.