Daha güzel görünmek

Daha güzel görünmek

Her gün kendinize ayırabileceğiniz birkaç dakika zaman sayesinde tepeden tırnağa güzel görünümlü bir bayan olabilirsiniz. Birkaç küçük tavsiye ile güzelliğinize güzellik katabilir, hayallerinizdeki gibi çekici bir bayan görünümüne kavuşabilirsiniz.

İşe öncelikle saçlardan başlamalısınız. Şekli ister düz olsun, ister dalgalı olsun fark etmez. Ama muhakkak temiz olmalıdır saçlar. Saçlarınızın yağlanmaması için şampuan seçimi önemlidir. Ayrıca sık sık şampuan değiştirmek yağlanma ve kepek problemi yaratır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra hemen kurutma makinesi ile kurutmak yerine birkaç dakika bekleyin. Bu uygulamanın, istediğiniz saç şeklini elde edebilmenize faydası olacaktır.

Gelelim kirpiklere. Sürdüğünüz rimel, kirpiklerinizi istediğiniz gibi göstermiyor ve çipil çipil bir görünüme sebep oluyorsa rimeli kirpik uçlarına sürmek yerine diplerine derinlemesine sürmeyi denemek faydalı olacaktır. Hafif bir makyaj sizi daha zinde gösterebilir. Ancak fazlaya kaçarsanız doğallığınızdan taviz vermiş olursunuz. Cilt bakımı güzel sırlarından en önemlisidir. Bakımlı bir yüz, yumuşacık eller. Ve elbette manikürlü tırnaklar. Tepeden tırnağa güzellik istiyorsanız hiçbir adımı atlamamalısınız. Son aşama giyim. Ne kadar güzel olursanız olun yanlış tercih edilmiş kıyafetler güzelliğinizin ön plana çıkmasını engelleyebilir. Kıyafet seçiminizde bedeninizle tam bir uyum içerisinde olmalısınız. Mesela, vücudunuzun çekici olarak nitelendirdiğiniz bölgelerini giyiminizde biraz daha ön plana çıkarabilir, bu sayede daha çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde, problemli olduğunu düşündüğünüz yerleri de doğru bir kıyafet seçimiyle geri plana çekebilirsiniz. Güzellik, sabır ve disiplin işidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.