Dayanıklı malzemeler üretiyoruz!

1972 yılından bu yana plastik ve termoplastik hammaddelerinin ticaretini yapan Kumru Kimya Avrupa, Uzakdoğu ve Asya’daki petro kimya teknolojisini ülkemize kazandırarak önemli bir hizmet vermektedir.

Kumru Kimya’nın üretimini ve tedariğini sağladığı teknolojik kimyevi ürün gruplarından bir tanesi de Üre Grubu petro kimya ürünleridir. Aynı zamanda üre-metanal olarak da bilinen Üre formaldehit, Opak yapıda bir ısıyla sertleşen bir reçine ya da plastik türüdür.

kumru kimya

kumru kimya

Üre formaldehit reçinesinin özellikleri arasında yüksek gerilme dirençli olması, eğilme katsayısı, ısıl eğilme sıcaklığı, düşük su tutuculuğu, yüksek yüzek sertliği ve hacim direnci gibi pratik kullanımda büyük avantajlar sağlayan özellikler bulunmaktadır. Bu ürün dayanıklı sert plastik tabak, mutfak malzemeleri, banyo malzemeleri gibi bir çok alanda kullanılabilmektedir. Bu ürünlerin arasında üre tutkalı da vardır.

Üre formaldehit toz tutkalı yahut üre toz tutkal birçok ahşap uygulamasında kullanılmakla birlikte raf ömrü sadece 1 ay olan sıvı tutkala göre raf ömrü 12 aya kadar uzayabilmekte ve kullanım alanı daha geniş olmaktadır.
Kumru Kimya’nın geniş spektrumdaki ürünlerini incelemek için kurumun resmi web sitesi adresini ziyaret edebilirsiniz!

Dayanıklı malzemeler üretiyoruz!” üzerine 3 yorum

  1. Buse Zeyno dedi ki:

    Her türlü eşyayı ben buradan temin edıyorum. Gercekten cok saglamlar.

  2. Burak dedi ki:

    Malzemelerinin kalitesini ve dayanıklığını tartısmak gercekten imkansız. Tavsiye ediyorum.

  3. Elif dedi ki:

    kumru firmasını her yerde duyar oldum. Gercekten buyuk işler yapıyolar. Tebrikler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.