Diyet Listeleri Ne Kadar Saglikli

Diyet Listeleri Ne Kadar Sağlıklı

Diyet yapmaya karar verip sonradan vazgeçirebilecek sebepleri burada bazıları belirtilmiş olup diyet listesinde kesinlikle bu tür yiyecekleri ve bu tür uygulamaları yapmayınız.

Beyininizi Bendiyetteyim diyerek bunu haklı mazeratlere de dayandırarak sizi diyetten engelleyebilecek sebbeplerin önüne geçebilirsiniz.

Hızlı yiyip içmek

Hızlı yemek içmek kilo almanızı kolaylaştırır. İyice çiğneyerek yemek yemeniz aynı zamanda beynin giren besinleri kaydetme olanağına sahip yapıyor. İslam dininde de bu konu üzerinde durulmuştur.

2.Teknoloji

Hareketsiz yaşam diyetin önündeki en büyük engel denebilir. diyet listesi de gündeme gelmediğinde haberleşmenin oturarak yapılabildiği günümüzde nerdeyse komşuya dahi yürüyerek ulaşmak yerine cep telefonuyla ulaşmayı seçenler olabiliyor. Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı hareketsiz yaşam meydana gelip vücudun fazla besini yakmak yerine depo etmesini sağlıyor.

3. Tatlandırıcılar

Şekeri yiyeceklerden yeine ilaç ile almak doğru bir seçim olmayabilir çünkü yapılan bir araştırmada tatlandırıcının daha çok şeker yeme eğilimine yönelndirdiği söylenmektedir.

4. Sebzeler

Sebzelerinizi ve salata malzemelerinizi iyi yıkadığınızdan emin olmalı ve organik olarak yetiştirilmiş olanları seçmelisiniz. Hormonlu sebze ve meyvelerden uzak durmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.