Diyet ürünler sağlığa zararlı mı?

Diyet ürünlerinin normal ürünlerden farkı yağı ve kalorisinin azaltılmış olmasıdır. Üretim aşamasında diyet ürünlerinin içerisine farklı maddeler girmez. Sağlığa zararlı madde bulundurmazlar içlerinde.

Bazı diyet ürünleri yağ bakımından daha düşük değerlerde olurken bazı diyet ürünleri ise kalori bakımından daha düşüktür. Tabi sodyum bakımından azaltılmış diyet ürünleri de bulunmaktadır.

zayıflama

zayıflama

Çünkü sodyum ve yağ vücudun daha fazla kilo almasına neden olacağı için diyet ürünlerde bunlar azaltılmış olarak bulunur.

Ancak hangi kilo verme aşamasında hangi diyet ürününü kullanmanız gerektiğine en sağlıklı bir doktora başvurarak karar verebilirsiniz. Çünkü örnekleyecek olursak kalp problemi olan bir hastanın diyet yaparken sodyum oranı düşürülmüş ürünler kullanması daha faydalı olacaktır.

Diyet ürünleri sadece yağ, kalori ve sodyum bakımından fakirleştirilmiş ürünlerdir. İçlerindeki vitamin ve mineral miktarında diğer ürünlere nazaran bi eksilme yoktur. Bu yüzden diyet ürünleri zararlı değil aksine çok faydalıdır.

Diyet yapmayan insanların bile bu diyet ürünlerini tüketmeleri sağlıkları açısından çok faydalı olacaktır. Ancak diyet yapanların bu diyet ürünlerini kullanmadan önce bir doktora danışıp hangi ürünü kullandığında en verimli sonucu alacağını danışmaları faydalı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.