Diyet ürünler sağlığa zararlı mı?

Diyet ürünlerin sağlığa zararlı olup olmadığı son günlerin güncel tartışmalarından biri olarak gözükmektedir. Diyet ürünlerin sağlığa zararlı olup olmadığı konusunda televizyonlara çıkan uzmanlar çelişkili açıklamalar yapmak da ve bizim de kafamız karışmaktadır.

Diyet ürünlerin sağlığa zararlı olup olmadığı aslında boş bir tartışmadan başka bir şey değildir. Diyet ürün dediğimiz şey uzaydan gelme bir ürün olmadığı gibi bildiğimiz ürünün kendisidir.

diyet ürünler

diyet ürünler

Sadece diyet ürünler içindeki kaloriyi azaltmak için yağları ve kalorileri alınmış olan yiyeceklerdir. Özellikle süt ve yan ürünlerinde çok uygulanan bu durum aslında son derece sağlıklı bir uygulama olarak gözükmektedir.

Diyet ürünleri konusunda bu tartışma çok yeni olmadığı gibi çok uzun yıllardır kafa yormakta olan bir durumdur. Diyet ürünleri hekimlerin de tavsiyeleri arasında olduğundan sadece kilo vermeye çalışanların değil herkesin kullanması gereken ürünlerdir.

Özellikle de kilo almaya müsait olanların diyet ürünleri kullanmaları hekimler tarafından tavsiye edilir. Kaloriden arındırılmış diyet ürünler kalp ve damar hastalıklarına daha az yakalanmamamızı sağlayacağından kalp ve damar hekimleri de şiddet ile diyet ürünleri önermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.