Doğru Perde Seçimi

Doğru Perde Seçimi

perde modelleri

perde modelleri

Bildiğiniz üzere bir ev için perde seçimi çok önemlidir. Perdeler evin şıklığını aynı zamanda zarafetini yansıtır. Sizler için bütçenize uygun olabilecek perdelerin seçiminden bahsedelim biraz. Perde seçimi için önemli noktalarından biri evin karakterini ve biçimini en olağan şekilde yansıtabilecek biçimde olmasıdır.Eğer ki isteğiniz ki büyük çoğunlukta böyledir seçiminiz şeffaf olan perdelerden yana olacaksa bunlar için dantelli perdeleri sizlere önerebiliriz.Şunu da aklınızda bulundurun ; Büyük pencereleri ufak , ufak pencereleri de büyük gösterecek perdeler seçin.

Perdeler için kullanılan kumaşlar pek çok desen renkten üretilir. Biraz daha uçuk şeyler düşünün.Mesela perdenin iki kanadı da farklı renklerde olsun.eğer ki düz kumaş da farklı bir etki yaratmak isterseniz perdenin üst kısmına renkli ve desenli kumaşlar diktirin.
Eğer ki odanıza canlılık katmak isterseniz oranj – mavi pembe – yeşil – kırmızı gibi birbirine zıt olan renkleri kullanın.

Modern veya taze canlı bir etki yaratmak istiyorsanız, sarı ve mavilerin karışımıyla denizci şeritlerinden oluşan keten kumaşlardan kullanılmış perdeleri seçin.Çift kanatlı perdelerde ise eşik yüksekliğine eşdeğer şekilde püskülleri kıvırabilirsiniz.

Bu tür şekiller ile perdelerinizde farklılıklar yaratabilir evinizin asıl şeklini ortaya koyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.