Doğum ödeneği

Kadınların en mutlu oldukları anlarda devlet vatandaşının arkasında olarak sgk ödenek desteği ile kalkınmasını sağlıyor. Hamileliğin 7 ayından itibaren ağırlaşan vücut ile çalışamayacak olan kadınları, doğumdan sonra 2 aya kadar kapsayan sürelerin ödemesini gerçekleştirerek maddi anlamda yardımcı oluyor.

sgk

sgk

Genelde 32 haftada alınabilen çalışmaz raporu ile doğumdan sonraki süreyi kapsayan 8 haftaya kadar ödenek almak mümkün. Sgk haberine göre doğum yapacak kadın isterse 37 haftasına kadar çalışabilir ve kalan sürelerini doğumdan sonra ekleterek kullanabilir.

Toplamda tekil doğumlarda 16 hafta çoğul gebeliklerde ise 18 haftalık bir ödeme yapılan emzirme ödeneği sayesinde artık her şey daha kolay oluyor.

Doğumdan önce çalışamaz raporunuzu aldıktan sonra sgk iletmeniz ve doğum yaptıktan sonraki raporunuzu da yine sosyal sigorta kurumuna ilettikten sonra yaklaşık 30 gün sonra herhangi bir PTT şubenizden kimliğiniz ile birlikte paranızı çekebiliyorsunuz.

Belirlenen miktar kişinin maaşı ile orantılı. Maaşınızın 4 te 3 ünü aldığınız doğum ödeneği ile tüm bilgileri Sgk haberlerini veren  sitesi üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Doğum ödeneği” üzerine 3 yorum

  1. Ümit dedi ki:

    Gerçekten bu gibi olanakları bilmeyenler var. SGK haberi sürekli takip etmekteyim. Sürekli haberdar etmekte. Bir kez daha hatırlattığınız için teşekkürler.

  2. Batuhan dedi ki:

    Primlerden falan haberdar olabiliyorum SGK haber sayesinde. Gerçekten kaliteli bir site sürekli takip ediyorum zaten.

  3. Ertuğrul dedi ki:

    Doğum ödeneğini sayenizde öğrendim. Bundan sonra SGK haberden takip edeceğim. Bilmiyorum iyi bir siteye benziyor. Teşekkürler yazı için. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.