Domain nedir?

Domain nedir?

Günümüzde git gide gelişen teknoloji sayesinde istediğimiz her alanda ve konuda rahatça bilgi sahibi olabiliyoruz.Bilgi sahibi olabilmemiz için gelişen internet günümüzde çok ilerlemiş bir düzeyde ve her türlü hizmet sağlamaktadır.İnternete kurulan bir çok siteden nerde ne olduğunu öğrenebilmekteyiz.

Gelelim konumuza domain nedir? Domain bize bilgi vermek amaçlı açılan sitenin adresi ve adıdır.Domain sayesinde internette bilgi edineceğimiz siteye rahatça ulaşabilmekte ve araştırma yapabilmekteyiz.Herşeye ulaşmak için bir gerekçe ve adres ,numara vs. bilgiler gerekli olduğu üzere siteye ulaşabilmemiz için domain gerekli.

Sitemizin ismini Internet Explorer, Firefox, Opera vb. bölümlere yazarakta rahatça bulabiliriz.Herşeyin geliştiği teknolojimizde işimizi kolaylaştıran internet bu kadar yakınımızda sadece parmaklarımızın ucundadır.İnterneti iyi yönden de düşünebiliriz kötü yöndende.Çoğu şeyde bize yararı bulunmaktadır.Mesela bilmediğimiz bir konuda bilgiye rahatça ulaşabilmekteyiz.Fakat kötü amaçlı kullanıldığında ise bir çok zarar verebilmektedir.Örneğin internet üzerinden yapılan dolandırıcılıklar çok yuva yıkmaktadır.Bunun için gelişen teknoloji ve interneti iyi yönde ilerletmeli ve kullanmalıyız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.