Dr. House

Başrolünü Hugh Laurie’nin oynadığı Dr. House dizisinin ilk bölümü 2044 yılının Kasım ayında yayınlanmıştır. O günden itibaren 6 sezondur devam eden dizi geniş bir hayran kitlesine sahip, başrol oyuncusuna birçok ödül kazandırmış diziler arasında ilk sıralarda yer almakta.

New Jersey’deki Princeton-Plainsboro Hastanesi’nin Tıbbi Tanı Uzmanlığı bölümünün başında bulunan Dr. Gregory House ünü sınırları aşmış uzman bir doktor olmasına rağmen kendini beğenmiş, takıntılı, her şeyi boş veren ve insanlara gerekli özeni göstermeyen biri olarak tanınmaktadır.

Uzmanlık alanını bulaşıcı hastalıklar üzerine yapan Dr. House’un en büyük özelliği ise tanı konulamayan hastaları incelemeye almadan sadece gözlemleyerek hastalıklarını teşhis etmesi ve mecbur kalmadıkça hastalarına yakın temas kurmamasıdır. Hastanede bir çok hekim ve hastanenin sahibinin bile ondan hoşlanmaması bu müthiş özelliğinden dolayı ondan vazgeçememeleri hepsini farklı maceralara sürüklemeye başlar.

En dramatik vakalarda bile hastalarının morallerini yüksek tutmak için onları eğlendirmekten vazgeçmeyen Dr. House hastaları içinde vazgeçilmez bir hekim ve dost olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.