E-ticaret ve günümüzdeki önemi

Günümüzde internet yeni bir dünyayı oluşturuyor. İnternette milyonlarca kişi saniyeler içinde birbirleriyle yazışabiliyor, görüntülü olarak görüşebiliyorlar. Ayrıca her insan bilgilerini web sitelerinde paylaştığı için internette milyonlarca bilgi birikimi oluşuyor. İşverenler de internetteki bu potansiyeli fark ettiklerinde yaptıkları işleri aynı zamanda internet ortamına da taşımaya başlıyorlar.

İş verenler bu sektöre girmek için öncelikle bir web sitesine ihtiyaç duyuyor. Web site ile birlikte web tasarım yaptırarak bu işe girmiş oluyorlar. Satıcılar yaptıkları işi sanal ortamda da yapınca buna e-ticaret deniliyor.

izmir e-ticaret

izmir e-ticaret

Ürünü satan kişi e-ticaret sayesinde hem ürününü daha çok kişiye tanıtıp satabiliyor hem de ek personel gereksinimi olmadığı için giderleri en aza indirip kar oranını arttırabiliyor. Bu açıdan bakıldığında e-ticaret harika bir gelir kaynağı olarak görünüyor. Fakat internette e-ticaret yapabilmek için bu işte uzman olan kişiler tarafından yardım alınması gerekir.

Özellikle e-ticaret izmir kentinde daha da popüler hale gelmiş durumda. İzmir kentindeki satıcılar internetin bu çekiciliğini önceden fark edip sıklıkla kullanır durumdalar. Web tasarım ve e-ticaret hakkında geniş bilgi için

E-ticaret ve günümüzdeki önemi” üzerine 3 yorum

  1. erkan dedi ki:

    Küçük esnaflar büyük şirketlerin gelmesi ile yok oluyor.Aslında bilgisayar küçük firmalar için büyük bir fırsat.Hem reklam hem ürün satımı amaçlı kullanabileceği bir internet sitesine sahip firma diğer kendi türevlerinde ki firmadan avantajlıdır.

  2. merve dedi ki:

    E-ticaret siteleri iki taraf içinde çok büyük kolaylıklar sağlıyor.Satıcı aynı anda sınırsız bir kitleye ulaşırken yorulmuyor , alıcı ise pratik bir şekilde dolanarak istediği ürüne bakıp karar verebiliyor.Bana göre 15 20 yıla kalmaz ekmeği bile internetten alacağız.

  3. selvi dedi ki:

    Merve ve Erkan E-ticaret sitelerinin öneminden bahsetmiş fakat bir yeri kaçırmışlar.Bir firma bir e-ticaret sitesine sahip ise ordan hiç faaliyet bile göstermese dahi insanlara güven veren bir yapı oluşturuyor.Bunun e-ticaret ortamı da var demek ki kaliteli düşüncesini oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.