eBay’in Mali Raporu İşlerin İyiye Gittiğini Gösteriyor

Dünyanın en büyük sanal alışveriş sitesi olan eBay’de işler iyiye gidiyor. Türkiye ve ABD dahil olmak üzere 25’den fazla ülkede hizmet veren eBay, 2012 yılı içerisinde hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşmış durumda. eBay’in Türkiye ayağı olan GİttiGidiyor’da da durum aynı şekilde.. Beklenilen hedeflerin üzerinde işlem hacmi ve kara ulaşılmış durumda.

Geçtiğimiz 2012 yılı içerisinde 170 milyar dolardan fazla işlemci hacmine sahip olan eBay’in Türkiye ayağı GittiGidiyor’da ise yüzde 40 oranından fazla büyüme yaşanmış durumda ve şirketin 2013 yılı hedefleri ise daha büyük.

Giderek artan online alışveriş eğilimi sebebiyle yıllardır hizmet veren eski ve başarılı bir şirket olmayı halen daha sürdüren eBay, tarihinin en büyük büyüme oranlarına sahip olmuş oldu. Online alışveriş sektöründe pazarı elinde tutan firma, online alışveriş ile birlikte büyüyen mobil pazara da ayak uydurmuş durumda… İnsanların akıllı telefon ve tablet bilgisayar kullanmasının artması sebebiyle mobil alışveriş sektöründe de hizmet veren eBay git gide büyümeyi hızlandırmış durumda ve 2013 yılı için hedeflediği toplam kar’ı da bildirmiş durumda. Hedefteki toplam kar 16 milyar dolar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.