Elveda Rumeli

Elveda Rumeli

1900’lerde Makedonya’nın Pürsıçan köyünde yaşayan Sütçü Ramiz ve kızlarının yaşam hikayesini konu alan dizinin yapımcılığını Ada Film üstlendi. Yönetmen koltuğunda ise yine bir usta olan Serdar Akar bulunmakta.

elveda rumeli

elveda rumeli

Dizinin gerçekleri yansıtabilmesi için Makedonya’nın Pürsıçan köyünde boş bulunan evler 1900’lü yıllara göre döşenmiş, o dönemlerde kullanılan Osmanlı Bayrağı ise bire bir kullanılmıştır. Dizi oyuncuları Makedonya şivesinin hakkını vererek konuşmalarının en önemli noktasının Makedonyalı öğretmenlerden aldıkları dersler olduğunu söylüyorlar.

1900 lü yıllarda Osmanlı Devleti son zamanlarını yaşarken Balkanlarda için için kaynamaktadır. Pürsıçan köyünde sütçülük yaparak ailesinin geçimini sağlayan Sütçü Ramiz efendinin ise tek derdi kızlarının hayırlı birer kısmet bulup evlenmesi ve hayatlarını huzurlu şekilde devam ettirmeleridir.

Ramiz Efendi Pürsıçan’a atanan Kaymakam Dilaver Efendi ile tanıştıktan sonra kendi hayatının ve ailesinin hayatının ciddi değişiklikler yaşayacağının farkında değildir. Kaymakam Dilaver kimseye güvenemediğinden Tıbbiyeli Mustafa’yı Ramiz Efendilerde saklamaya başlar. Tıbbiyeli Mustafa2nın aileye girişi ile birlikte Ramiz Efendi ve ailesi kendilerini amansız bir mücadelenin içinde bulurlar.

Atv ekranlarında Pazartesi geceleri ekrana gelen Elveda Rumeli dizisi senaryosu ile dizi müzikleri ile seyircilerin beğenisini kazanmış ve vazgeçilmez diziler arasındaki yerini kısa sürede almıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.