En Güvenli Oyunlara ve Güzel Oyunlar

Eski zamanlarda insanlar çocuklarının gelişimlerine yardımcı olmak için tahtadan ve kâğıtlardan oluşan oyuncaklar ve oyunlar hazırlarlardı. Ancak günümüzde teknolojinin ve internetin gelişmesi ile birlikte artık çocukların oyun oynama şekilleri de farklılık göstermeye başlamıştır.

Ancak bu durum birçok ailenin rahatsızlık duymasına neden olmaktadır. Çünkü internet üzerinde bazı yaş guruplarına uygun olmayan oyun siteleri de bulunmaktadır. Bu sitelerden oyun oynayan çocuklarda ileri ki yaşlarda karakter bozukluğu gibi sorunlar yaşanma oranı yüksek olmaktadır.

yeni oyunlar

yeni oyunlar

Bu yüzden çocuklarınızın oyun oynadıkları sitelere çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sitelerin genel olarak oyun konuları ise macera, araba yarışı, mario, zekâ, Barbie, beceri, aksiyon ve spor gibidir.

Çocuklarınızın oynayacakları oyunları seçerken bir diğer dikkat etmeniz gereken konu da bu oyunların eğitici ve öğretici olmasıdır. Bu konu da internet üzerinde birçok site bulunmaktadır. Ancak bu siteler içerik olarak çok güvenli değildir. Bu neden ile çocuklarınızın en güvenli ve en güzel oyunlara ulaşabileceği adres olarak size tavsiyemiz  adresidir.

En Güvenli Oyunlara ve Güzel Oyunlar” üzerine 3 yorum

  1. Berna dedi ki:

    Ben daha önce oğluma tesadüfen bulduğum bir sitede oyun oynamasını söylemiştim. (oğlum henüz 6 yaşında) Daha sonra fark ettim ki sitede hiçte iyi içerikli olmayan oyunlar varmış. Gerçekten site seçiminde dikkatli olunması gerekiyor.

  2. Zehra dedi ki:

    Ufak zeka oyunlarının bulunduğu sitelerde çocuğumuza oyunlar oynatmak onların hem okul dersleri hem de yapay zekaları açısından büyük faydası olduğunu düşünüyorum.

  3. Fatih dedi ki:

    Bence çocuklara internetten oyun oynatmak pek iyi bir şey değil. Küçük yaşta internet bağımlısı oluyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.