Evde dizi izlemenin keyfi

Televizyonların yaşamımıza girmesi ile birlikte birçok şey değişime uğramış ve bundan da en çok kültürel yaşamımız etkilenmiştir. Televizyon insanlığın en önemli buluşlarından biri olarak gerçekten de insanın yaşamını değiştirmiş ve birçok şey eskiye bir daha geri dönmemek üzere tarihin karanlık sayfalarına dökülmüştür.

Öncelikle bundan yıllar önce televizyonun olmadığı dönemlerde akşamları aileler bir oda da toplanıp radyo dinleyerek vakit geçirirlerdi. Radyo da ise haberler ve müzik yayının dışında başka bir şey olmaz ve bu bile bize yeterdi. Aradan geçen zamanlarda Çarşamba akşamları yayınlanan radyo tiyatrosu bile bizim için büyük bir gelişme olarak nitelendirilmişti.

dizi izle

dizi izle

Televizyonun çıkması ile birlikte Dallas gibi diziler ile tanışıp yaşamımızın nasıl değiştiğine tanıklık ettik. Daha sonra zengin ve yoksul gibi diziler vazgeçilmezlerimiz arasına girmiş oldu. Kendimizi dizi izle alışkanlığına öylesine kaptırmış olduğumuz dönemlerde zengin ve yoksulun asi ve dürüst çocuğu rol gereği ölünce Anadolu da yaşlı teyzelerimiz mevlüt dahi okutmuşlardır. Dizi izle keyfini yaşar iken kendini bu denli kaptıran sanırım başka bir toplum yoktur. Kaçak dizisi de buna vereceğimiz önemli örnekler arasında sayılabilir. Kaçak dizisindeki oyuncunun sürekli kaçıyor olması ile birlikte biz de onun ile birlikte kaçmaya başlamıştık.

Sonraki yıllarda Türk dizileri salgın haline gelmiş ve dolayısı ile yabancı ülkelerin dizilerinden kurtulmuş hale geldik. Yabancı diziler kendi kütlülerini ihraç etmek üzere hazırlandığından kendi kültürümüzden kopmayı engellemiş olduk. Şu anda Türk dizileri aksine kendi kültürümüzü ihraç etme noktasına gelmiştir. Günümüzde tüm orta doğu ve balkan ülkelerinde çeşitli Türk dizileri oynamaya başlamıştır.

full dizi izle

full dizi izle

Dolayısı ile kültürümüzü ve alışkanlıklarımızı öğrenmek durumunda kalan diğer ülkelerin vatandaşları bizlere daha fazla sempati duymaya başlamıştır. full dizi izle ile ülkemizi merak edenlerin ciddi bir Türkiye merakı başlamış ve turist sayısındaki artışa da önemli katkı koymuştur.

Sadece Türk dizilerin çekildiği mekanlara bile turistik seyahat düzenleyen yabancı ülkelerin turizm şirketleri dizilerin etkisini çok fazla hissettiklerini söylemektedir. Bu konuda daha geniş haberlere sitesi ile ulaşabilirsiniz.

Evde dizi izlemenin keyfi” üzerine 4 yorum

 1. Asiye dedi ki:

  Sürekli dizi izleme keyfine tividizi sayesinde ulaşabiliyoruz.Ayrıca hit atlmış filmlerinde izleme seçeneği mevcut.Dizilerim bitince onları izliyorum.Gayet güzel

 2. Sevtap dedi ki:

  Dizi izlemek çok keyif veriyor.Bazen bu sitedeki dizilere dalıyorum.Saatlerce takılıp izliyorum.Son zamanlarda güzel diziler meydana çıktı.Kaçırmak istemiyorum hiç birini 🙂

 3. Emel dedi ki:

  Online dizi izleme siteleri Televizyona büyük darbe vurdu bence.Artık farklı kanallarda dahi olsa tüm dizileri takip edebiliyoruz.Üstelik reklam gibi saçma sapan dert de yok

 4. Kemal Kaya dedi ki:

  En çok keyif adığım şey! Eskiden film izlemeye bayılırdım, uzun zamandır artık dizilere sardım ve hatta sevdiğim dizileri 2. 3. kez izler oldumÜ; filmler gölgede kaldı. Bu ayın dizisi ise Batlestar Galactica! 3. kez izliycem.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.