renkli ev

Evinizde Sizi Mutlu Eden Renkler Kullanın

Herkes, kendi evinin güzelliğiyle övünmek ve kendi evinin dekorasyonuyla ilgilenmek ister. Kötü olduğunda bile içinde hoş bir mutluluk varsa eğer, gerçekten en doğru şekilde dekoru kendi mutluluğuna göre yapmıştır demektir. Günümüzde birbirinden farklı birçok kadın, kendi evinin güzel bir saraya dönüşmesini ayrı bir istekle istiyor. Bu nedenle de dekor konusunda birçok dekorasyon fikirlerini edinmek adına internet sayfalarında dolaşıyor.

İyi bir dekor için renklerin uyumu çok önemlidir. Bu nedenle dekorasyonda renk uyumu konusunda doğru seçimler yapılarak renklerle oynandığında, yaptığınız dekorları ön plana çıkartabilir, çeşitli göze hitap eden renklerle de dekoru belli edebilirsiniz.

renkli dekor

renkli dekor

Sizi Mutlu Eden Renkler Nelerdir?

Sizi mutlu eden renkleri, her zaman bulunacağınız ortamlarda kullanın. Hangi renk sizin renginiz ise bu rengi huzur veren bir renk olarak kafanızda toplayın ve bu rengin farklı tonlarını eviniz içerisinde kullanmaya çalışın.

Mavi ana renk, turuncu veya kırmızı ara renk ve daha az kullanabileceğiniz yeşil renkle birlikte çok iyi bir uyuma sahip olabileceğiniz bir yemek odası veyahut mutfak dekoru yaratabilirsiniz. Elbette bu gibi renk uyumlarını kafanızda canlandırarak başarabilirsiniz.

renkli ev

renkli ev

Salonlarda ki Aksesuarlar Siyah Olsun

Salonunuzda kullanacağınız saksıdan biblo, masa lambası ya da vazo gibi aksesuarlara kadar her şeyin siyah olması, siyah renkte kullanılıyor olması; ortam içerisinde ki rengin uyumunu sizlere verecektir. Bunun yanı sıra, ortamda ki rengin ne renk olduğunu sizlere tam anlamıyla vereceği gibi, en iyi dekoru da bu şekilde yansıtabileceksiniz.

Salonlarınızda Kullanacağınız Renk Seçimi

Salonlarınızda belli renklerde hoş bir dekor oluşturmak istiyorsanız eğer, bunun sırası vardır. Öncelikle koltuk ve halıların rengini kendi içerisinde uyum sağlayacak biçimde seçiniz. Sonrasında ise bu renklere uyacak perde ile duvarların renklerini seçebilirsiniz. Bu sayede her biri birbirine uyum içerisinde tek bir ortamda hoş bir dekoru yaratacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.