Facebook çılgınlığı

Ülkemizde okadar çok Facebook kullanıcısı var ki artık bir fenomen olan Facebook cebimize kadar girmiş bulunmakta.Facebook reklam servisinden elde edilen bilgilere göre Ülkemizde facebook mobil kullanan yaklaşık 15 milyon kullanıcı bulunmakta. Bu rakama göre Türkiye’deki kullanıcıların oranı Dünya’daki kullanıcıların oranyıla nerdeyse aynı seviyede.

İşletim sistemlere göre mobil facebook kulananlar en çok iphone’lardan girmekte ve Türkiyedeki İphone sahibi facebook kullanıcılarının sayısı ise şaşırtıcı ama 2 milyon 399 bin. İkinci sırada kalan Androit işletim sistemi ise 2 milyon 70 bin kullanıcıya hitap ediyor.

facebook çılğınlığı

facebook çılğınlığı

Bir ayrı husus ise İpad kullanıcıları Blackberry kullanıcılarını sollamış durumda. 469 bin İpad kullanıcısının yanında Blackberry 456 bin kadar. Diğer mobil işletim sistemlerine baktığımız zaman, Türkiye’de diğer mobil işletim sisitemlerini kullanan kullanıcı sayısı 9 milyon 647 bin civarında. İşin akıl almaz tarafı verilerden Nokia markasının işletim sistemi olan symbian bulunmuyor.

Bunlar Diğer olan kısımda karşımıza çıkıcaktır. Türkiye pazarında yaygınlaşan diğer telefon Windows Phone ise 16 bin civarında kalmış bulunuyor. Biliyoruz ki en son Nokia Windows ile anlaşıp Windows Phone u çıkarmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.