Facebook Social Ads Tool

Facebook’un seneler önce “İlkokul arkadaşınızı bulun!” sloganıyla yola çıktığında, bu gün buralara kadar gelebileceğini kimse tahmin etmiyordu. Site zaman geçtikçe ilkokul arkadaşını bulma amacından çok, sosyal medya kavramını insanlığa kazandırdı diye düşünüyorum.

Neredeyse interneti aktif olarak kullanan her bireyin bir Facebook profili var. Profillerimizde yaşadığımız şehir, cinsiyetimiz, yaşımız, ilgilendiğimiz sporlar, sevdiğimiz filmler, sevdiğimiz müzikler gibi oldukça kişisel olan özelliklerimizi paylaşıyoruz.

Facebook Social Ads Tool

Facebook Social Ads Tool

İşte Facebook reklamcılığının, reklam verenlere cazip gelmesinin en büyük sebebi bu. Çünkü hedef kitleye ulaşma konusunda hiç sıkıntı çekmiyorlar. Örneğin bir şirketi ele alalım, sadece İstanbul kentinde şubesi var. O zaman sadece İstanbul’da oturan kişilerde reklamlarının gözükmesini sağlayabilirler. Ya da gençlere hitap eden bir şirket olsun, reklamların sadece 15-30 yaş aralığında gözükmesini sağlayabilirler.

Bu gibi nedenlerden dolayı reklam verenler Facebook’u daha çok tercih edecek gibi gözüküyor. Yeni çıkan Social Ads Tool sistemi ile de, bütün reklamlarını kolayca yönetebilir ve detaylı raporlama sistemi sayesinde reklamların verimliliğini görebilirler. Social Ads Tool’un web sitesi: socialadstool.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.